Uudised      Pildipank      Dokumendid      
Uus juhatus alustas tööd Äsja ametisse asunud uus juhatus alustas tegusalt. Ühistu erakorraline koosolek valis uue juhatuse ametisse teisipäeval, 23. jaanuaril, et anda vanale väsinud juhatusele puhkust ja viia renoveerimisprojekt hoogsalt lõpuni. Erinevalt varasemast, kuuluvad nüüdsesse uude juhatusse ka kahe majas asuva äri omanikud, kes aitavad mitteeluruumide jaoks olulisi teemasid paremini tähelepanuorbiidile tõsta Uus juhatus alustas tööd

Sisukas maja

otse Annelinna südames


Uus juhatus alustas tööd

Äsja ametisse asunud uus juhatus alustas tegusalt. Ühistu erakorraline koosolek valis uue juhatuse ametisse teisipäeval, 23. jaanuaril, et anda vanale väsinud juhatusele puhkust ja viia renoveerimisprojekt hoogsalt lõpuni.

Uus juhatus alustas tööd
Uus juhatus alustas tööd katusel vuhisevate ventilatsiooniseadmete väisamisest.

Seitsme trepikoja, 67 korteri ja 15 äripinnaga maja uuendamise juures oli peamiseks eesmärgiks elukeskkonna kaasajastamine, küttekulude kokkuhoid ja tervislikuma sisekliima loomine.

Uue juhatuse plaan on avatult nii tegemistest oma majarahvale teada anda kui ka jagada enda kogemusi teistele korteriühistutele, kes alles plaanivad oma maju renoveerima hakata.

 

Suhtlus on korraliku tulemuse aluseks

Renoveerimistööde käigus loodi siseveeb, mis aitas infovahetust hoogustada ning sellele on lisaks avanemas ka avalik uudisteosa, milles plaanitakse käsitleda renoveerimisprojekti käigus üles kerkinud ja laiemat huvi pakkuvaid teemasid.

 

Uus juhatus alustas tööd
Uue juhatuse liige Kunnar Zirk vaatab renoveerimisprojektile värske pilguga.

Juhatuse plaanidesse kuuluvad nii juristi palkamine, ehitusdokumentatsiooni põhjalik kontroll ja senisest parema õigusselguse loomiseks ka ehituslepingu muudatuste korrektne vormistamine.

 

Kulud on pikaajalised. Renoveerimisprojekti üheks oluliseks eesmärgiks oli kulude kokkuhoid, siis on ka mõistetav, miks uus juhatus on otsustanud erilist tähelepanu pöörata just koristuskulude, üldelektri, küttekulude, seadmete hoolduskulude ja oodatavate remondikulude arvutamisele, et pakkuda ühistu liikmetele pikaajaliselt madalaid kulusid.

 

Sisekliima on tähtis

Majaelanike ja äripindade omanike soovil võetakse erilise luubi alla olulised valdkonnad, et määratleda täpsemini millisel moel mõjutavad konkreetsed sisekliima tegurid, nagu valgus, temperatuur, tolmu hulk, suhteline niiskus ja õhuvool, elanike elukeskkonna kvaliteeti.

 

Mitte ainult kortermaja

Tareva maja üheks omapäraks on, et juba 1990. aastate algusest on maja esimesel korrusel tegutsenud mitmeid ärisid, mis on nüüdseks ümbruskonna rahvale omaselt tuttavlikuks saanud. Erinevalt varasemast, kuuluvad nüüdsesse uude juhatusse ka kahe majas asuva äri omanikud, kes aitavad mitteeluruumide jaoks olulisi teemasid paremini tähelepanuorbiidile tõsta.

Uus juhatus alustas tööd

Avatud asukoht
Tareva maja  tänava ristumiskohaks olev avatud linnaruum moodustab esindusliku värava selle hinnatud piirkonna kaugematele ja väiksematele tänavatele. 

Maja esist ilmestavad parimas kasvueas kastanite lopsakas rohelus ja looduslähedust lisavad mururibad, mis loovad Kalda teele justkui vaikse eraldatud oaasi. Noorimate majaelanike lasteaia- ja koolitee on ääristatud Kaunase puiestee hurmavate pärnaalleedega.

Avatud vaated otse Emajõe luhale loovad avara tunde ning Kalda tee viib maaliliselt laia lookega kiirelt teistesse linnaosadesse.

Miljööväärtus
Lisaks ümbritsevale lopsakale rohelusele on vaid kiviviske kaugusel ka Ihaste enda männimetsade ja laiade luhtadega. Noori peresid meelitavad viie lasteaia ja kuue kooli lähedus, lugemishuvilisi paelub jalutusteekonna kaugusel asuv Annelinna raamatukogu.

Toidusõpradele leidub hea valik vaid 800 meetri raadiuses asuvas neljas erinevas supermarketis ja suuremaidki vajadusi katab järjest laienev Eedeni keskus.

Laias parklas ja maja taga on alati vabu parkimiskohti ning bussipeatus otse maja juures ühendab kellavärgi täpsusega kõigi Tartu linnaosadega.

Renoveeritud
Tareva maja ehitati oma aja kohta lausa luksusliku eriprojekti järgi 1986 aastal ja viimane viimistlus anti Eesti ajaloos pöördelisel 1988. aastal.

Erinevalt paljudest ümbruskonna ehitistest on majal tugevate ja paksude müüridega telliskivikonstruktsioon, mis on loodud kestma. Soojuspidavus on viidud nüüdisaegsele tasemele tänu Kredeksi abiga teostatud põhjalikule renoveerimisprojektile, mis hõlmas lisaks fassaadile nii vundamendi soojustuste, veevärki, ventilatsiooni- seadmeid kui ka küttesüsteeme. Päikesepaneelide abil toodab maja energiat, mis aitab hoone tehno- süsteemide püsikulusid madalal hoida.

Toimekalt asjalik
Tänu sõbralikule majaperele on ühistul tegusalt toimekas juhatus, kes hoiab suure maja korras. Peale põhjalikku renoveerimist on majas nii küttesüsteem, veevärk, kanalisatsioon, ventilatsioon uue hoone väärilised ja prügivedu, trepikodade ja ümbruskonna heakordki alati hästi toimiv.

Tänu vabatahtlike panusele on ühistul kaasaegselt läbipaistev dokumendihaldus kui ka alati kõigile majaelanikele nähtav aruandlus. Käesoleva siseveebi kaudu on majaelanikel võimalik lisaks üles laadida enda märkmeid, pildimaterjali ja ettepanekuid, mille najal on kõigil ühiselt suurepärane ülevaade majas toimuvast.

Veeb, majutus ja FastLion CMS

Uus juhatus alustas tööd

Uus juhatus alustas tööd katusel vuhisevate ventilatsiooniseadmete väisamisest Seitsme trepikoja, 67 korteri ja 15 äripinnaga maja uuendamise juures oli peamiseks eesmärgiks elukeskkonna kaasajastamine, küttekulude kokkuhoid ja tervislikuma sisekliima loomine Äsja ametisse asunud uus juhatus alustas tegusalt. Ühistu erakorraline koosolek valis uue juhatuse ametisse teisipäeval, 23. jaanuaril, et anda vanale väsinud juhatusele puhkust ja viia renoveerimisprojekt hoogsalt lõpuni.

Uus juhatus alustas tööd

www.tareva.eu © 2018 Kalda tee 30 korteriühistu » Tareva