Uudised      Pildipank      Dokumendid      
Tasub sorteerida, sest nii Kas teadsid, et pakendite konteiner on tasuta? Tegelikult isegi topelttasuta, sest lisaks pakendite äraveole on ka selle konteineri rent ühistul www. tvo. ee lepingu järgi ilma jooksvate kuludeta, mis tähendab puhast igakuist säästu. pdf 1,8Mb) Tasub sorteerida, sest nii säästad topelt

Sisukas maja

otse Annelinna südames


Tasub sorteerida, sest nii säästad topelt

Kas teadsid, et pakendite konteiner on tasuta? Tegelikult isegi topelttasuta, sest lisaks pakendite äraveole on ka selle konteineri rent ühistul www.tvo.ee lepingu järgi ilma jooksvate kuludeta, mis tähendab puhast igakuist säästu.

Tasub sorteerida, sest nii säästad topelt
Pakendite sorteerimisliin pakendijaamas.

Alates kolmapäevast, 23. jaanuarist on Tareva ühistul uus, suurem pakendikonteiner, mis mahutab varasemaga võrreldes topeltkoguse pakendeid.

 

Tänu sellele, et Tareva elanikud on hakanud juba usinamalt pakendeid sorteerima, otsustas ühistu juhatus tellida varasema 0,6 m2 mahuga konteineri asemel suurema, 1,10 m2 konteineri.

 

Loe lähemalt ka sellest, mida on sobiv pakendikonteinerisse panna.

Tasub sorteerida, sest nii säästad topelt
Pildil Tareva uus 1100 liitrine pakendikonteiner, kuhu mahub varasemast rohkem pakendeid.

Pakendikonteineri leping on sõlmitud Tootjavastutusorganisatsiooniga (TVO), mis täidab pakenditootjatele Pakendiseadusega pandud kohustusi pakendite kogumisel. Loe lähemalt, milliseid pakenditootjaid TVO ühendab ja milliste põhimõtete järgi pakendite kogumine toimub, lehelt www.tvo.ee

Tasub sorteerida, sest nii säästad topelt
Loe lähemalt TVO poolt pakutava pakendiveoteenuse kohta lehelt www.tvo.ee

 

Kuidas on see võimalik, et äravedu on tasuta?

Selleks, et pakendite sorteerimisel oleks elanikele võrreldes tavaprügiga selge eelis madalamate kulude näol, on pakendikonteineri tühjendamine tasuta.

 

TVO katab enda kulud pakendikonteineritest saadava toorme töötlemisest ja müügist, sest pakenditest sorteeritakse sorteerimisjaamas välja selliseid väärtuslikke materjale nagu näiteks alumiinium, klaas, metall ja osad plastikusordid, mille taaskasutamine on nii majanduslikult kasulik kui ka säästab loodusressursse.

Tasub sorteerida, sest nii säästad topelt

Mõistagi ei taaskasutata tänasel päeval veel absoluutselt kõiki materjale viimse kui raasuni, aga isegi kui pakenditest läheb ka ainult osa taaskasutusse, on see juba selgelt loodussõbralik tegu. Vaata näiteks erinevate plastikusortide näiteid, mida juba praegu ümber töödeldakse. Tulevikkuvaatavalt on pakendite automaatse sorteerimise võimalused (magnetitega, vaakumõhuga, sõelumine jms.) järjest arenemas ja edaspidi suudetakse tänu sellele pakenditest ümber töödelda üha suuremat osa.

 

Testperiood - igaühe tegevus loeb!

Reedest, 25. jaanuarist algab kuu aja jooksul kestev testperiood, mille kestel monitooritakse pakendi- ja tavaprügi konteinerite reaalset täituvust. Kui pakendeid visata rohkem pakendikonteinerisse, siis saab edaspidi järk-järgult vähendada tavaprügikonteineri mahtu ja tühjendamise sagedust.

 

Erinevus on tuntav ka rahakotile

Silmas tasub pidada, et kui pakendikonteineri tühjendus ja rent on tasuta, siis tavaprügi eest tuleb tasuda nii konteineri rendi kui ka iganädalase tühjendamise eest üsna kopsakaid summasid. Mida rohkem sorteerid pakendeid pakendikonteinerisse, seda väiksem on edaspidi vajadus kalli üldprügikonteineri järgi ja selle mahu ning tühjendussageduse vähendamisega saame tulevikus oma raha üheskoos kokku hoida.

Tasub sorteerida, sest nii säästad topelt

 

Sorteerimise infot kajastav plakat

pdf Pakendid-sorteerimine-plakat-Tareva (.pdf 1,8Mb).
Tasub sorteerida, sest nii säästad topelt

Avatud asukoht
Tareva maja  tänava ristumiskohaks olev avatud linnaruum moodustab esindusliku värava selle hinnatud piirkonna kaugematele ja väiksematele tänavatele. 

Maja esist ilmestavad parimas kasvueas kastanite lopsakas rohelus ja looduslähedust lisavad mururibad, mis loovad Kalda teele justkui vaikse eraldatud oaasi. Noorimate majaelanike lasteaia- ja koolitee on ääristatud Kaunase puiestee hurmavate pärnaalleedega.

Avatud vaated otse Emajõe luhale loovad avara tunde ning Kalda tee viib maaliliselt laia lookega kiirelt teistesse linnaosadesse.

Miljööväärtus
Lisaks ümbritsevale lopsakale rohelusele on vaid kiviviske kaugusel ka Ihaste enda männimetsade ja laiade luhtadega. Noori peresid meelitavad viie lasteaia ja kuue kooli lähedus, lugemishuvilisi paelub jalutusteekonna kaugusel asuv Annelinna raamatukogu.

Toidusõpradele leidub hea valik vaid 800 meetri raadiuses asuvas neljas erinevas supermarketis ja suuremaidki vajadusi katab järjest laienev Eedeni keskus.

Laias parklas ja maja taga on alati vabu parkimiskohti ning bussipeatus otse maja juures ühendab kellavärgi täpsusega kõigi Tartu linnaosadega.

Renoveeritud
Tareva maja ehitati oma aja kohta lausa luksusliku eriprojekti järgi 1986 aastal ja viimane viimistlus anti Eesti ajaloos pöördelisel 1988. aastal.

Erinevalt paljudest ümbruskonna ehitistest on majal tugevate ja paksude müüridega telliskivikonstruktsioon, mis on loodud kestma. Soojuspidavus on viidud nüüdisaegsele tasemele tänu Kredeksi abiga teostatud põhjalikule renoveerimisprojektile, mis hõlmas lisaks fassaadile nii vundamendi soojustuste, veevärki, ventilatsiooni- seadmeid kui ka küttesüsteeme. Päikesepaneelide abil toodab maja energiat, mis aitab hoone tehno- süsteemide püsikulusid madalal hoida.

Toimekalt asjalik
Tänu sõbralikule majaperele on ühistul tegusalt toimekas juhatus, kes hoiab suure maja korras. Peale põhjalikku renoveerimist on majas nii küttesüsteem, veevärk, kanalisatsioon, ventilatsioon uue hoone väärilised ja prügivedu, trepikodade ja ümbruskonna heakordki alati hästi toimiv.

Tänu vabatahtlike panusele on ühistul kaasaegselt läbipaistev dokumendihaldus kui ka alati kõigile majaelanikele nähtav aruandlus. Käesoleva siseveebi kaudu on majaelanikel võimalik lisaks üles laadida enda märkmeid, pildimaterjali ja ettepanekuid, mille najal on kõigil ühiselt suurepärane ülevaade majas toimuvast.

Veeb, majutus ja FastLion CMS

Tasub sorteerida, sest nii

Pakendite sorteerimisliin pakendijaamas Alates kolmapäevast, 23 Kas teadsid, et pakendite konteiner on tasuta? Tegelikult isegi topelttasuta, sest lisaks pakendite äraveole on ka selle konteineri rent ühistul www.tvo.ee lepingu järgi ilma jooksvate kuludeta, mis tähendab puhast igakuist säästu.

Tasub sorteerida, sest nii säästad topelt

www.tareva.eu © 2018 Kalda tee 30 korteriühistu » Tareva